8900 Zalaegerszeg
Ságodi Ipartelep
facebook

Szigetelés

Egy ház szigetelésének precíz, korszerű és időtálló megvalósításával eredményesen csökkenthetők a rezsi költségek, javítható a bent tartózkodók komfortérzete, miközben az épület értéke is megnövelhető. Akár új házat építve, akár egy meglévő épületet korszerűsítésének céljából is gondolkodhatunk a hő-, a hang- vagy a vízszigetelés kivitelezésében. Ennek köszönhetően ugyanis redukálható a hőveszteség, kevésbé kell terhelni a fűtési rendszert, jobban érvényesülhet a fűtési energia, csökkenthető a zajszint, egyúttal kitolható az épület várható élettartama.

A szigetelés praktikus, gyakorlati tudnivalói

Akadnak olyan praktikák, megoldások és kulcsfontosságú tényezők, amelyekkel még inkább javítani tudunk a szigetelés munkálatainak eredményein és hatékonyságán. Az alábbiakban ezeket vesszük végig:

A szigetelési munkálatokhoz leginkább optimális időszak

Fontos tudni, hogy a szigeteléshez alkalmazott ragasztóanyagok vizet is tartalmaznak. Ennélfogva a szigeteléshez a szélsőségesen meleg, illetve a túlságosan hideg idő sem javasolt. Célszerű a tavaszi vagy őszi hónapok egyikére időzíteni, amikor 5 és 30 fok között húzódik a várható hőmérséklet tartománya.

Lényeges szempont továbbá, hogy esős, párás, vagy szeles időben se álljunk neki a szigetelésnek, ugyanis ezek a körülmények is negatívan befolyásolják a munka minőségét.

Praktikus tanácsok az előkészületekhez

A szigetelés munkálatai előtt mindenképp célszerű alaposan felderíteni, hogy a szóban forgó épület hővesztesége melyik ponton a legnagyobb. Habár mintegy 40-60 ezer forintba kerül, ugyanakkor hosszabb távon mindenképp megéri hőkamerás vizsgálattal is felderíteni a helyi hőhidak jelenlétét.

Különösen akkor fog megtérülni ez a fajta plusz invesztíció, hogyha az energetikai felmérés eredményeinek értékeléséhez profi szakember segítségét tudjuk igénybe venni. Amennyiben tényleg egy hozzáértő személy értékeli ki az előkészületek eredményeit, akkor nyugodtabban foghatunk hozzá a tényleges kivitelezéshez.

Az energetikai felújítások javasolt menetéről és a teendők sorrendjéről

A hőszigetelés lépéseinek a sorrendje nincs kőbe vésve, ugyanakkor elsőként a hőveszteség, valamint a belőle fakadó fűtési igény csökkentése legyen a célunk. Ennek szellemében az épület szigetelésével és a nyílászárók cseréjével javasolt kezdeni.

Ami pedig a továbbiakat illeti, a kifogástalan végeredményt megcélozva a legfontosabb szempont, hogy a szigetelés vastagságát és a nyílászárók falszerkezeten belüli beépítési síkját kellően össze tudjuk hangolni.

Spórolhatunk is?

A legtöbbet a szigetelőanyagok, illetve a munkához szükséges kiegészítők beszerzésén faraghatunk. Fontos, hogy ne a minőségen, hanem kizárólag az árakon takarékoskodjunk. Tehát keressük az akciókat és kedvezményes vásárlási lehetőségeket!

Ha a beszerzés mellé szaktanácsadást vagy készséges kiszolgálást kapunk, az is felérhet plusz hozzáadott értékkel. Ha pedig önállóan, illetve baráti segítséggel oldjuk meg a munkát, azzal is sokat spórolhatunk.

Gyakori hibák, amelyeket célszerű elkerülni a szigetelési munkálatoknál

Az egyik leggyakoribb hiba faktor még azelőtt feltenni a hőszigetelést, mielőtt a falazat teljesen kiszáradna. Ez kétféle szempontból is visszaüthet, hiszen vagy a fal fog penészesedni, vagy a szigetelés ázik át.

Padlóra csak terhelhető, lépésálló szigetelést tegyünk, mert az olcsó de kevésbé ellenálló szigetelés rövid időn belül tönkre fog menni. Épületeknél a hőszigetelést lehetőség szerint kívülről oldjuk meg, az extrudált és expandált polisztirol alkalmazását pedig az eltérő fizikai tulajdonságaik miatt se keverjük.

A szigetelés a modern épületek financiális és használati értéknövelésének az egyik leginkább kézenfekvő eszköze. Persze a szigetelés tartós eredményéhez minőségi szigetelőanyagokra és precíz munkálatokra van szükség.

Amennyiben kérdése merülne fel vagy árajánlatot szeretne kérni úgy kérjük kattintson IDE !